Смачний експеремент

0
109

Кедрова олія нормалізує склад і кількість холестерину в крові, підвищує працездатність увечері, знижує систолічний артеріальний тиск. Науковці з Бійського технологічного інституту (БТІ) випробували тайговий делікатес на пацієнтах з артеріальною гіпертензією (АГ). Останні чотири роки в Алтайському краї діє «Школа для хворих АГ». У її програмі — раціоналізація харчування, спрямована на те, щоб оптимізувати ліпідний обмін.
Слухачі, крім звичайної при цьому діагнозі терапії, стежать за калорійністю їжі і щодня їдять овочі та рибу. Можливо, полегшити їхню гастрономічну долю вдасться за допомогою кедрової олії — із горіховим смаком і кедровим запахом. Олію для дослідження виготовили за оригінальною і вже запатентованою технологією, створеною в БТІ. Вона передбачає лише холодне віджимання, фільтрацію і насичення інертним газом. У такому вигляді її можна зберігати рік.
Щоб досліджувати властивості кедрової олії, учені запропонували допомогти медикам. Із слухачів «Школи…» при 4-й міській лікарні Бійська вони вибрали 24 добровольці одного віку, ваги, з однаковим вмістом холестерину і вираженістю АГ. 12 із них щодня з’їдали дві столові ложки олії, із салатом або чистої — за бажанням. Решті олії не давали. Так тривало три місяці. Потім учасників експерименту обстежили. З’ясувалося, що кедрова олія знижує вміст холестерину низької щільності, знижує систолічний артеріальний тиск і трохи зменшує вагу.
На жаль, кедрової олії виробляють дуже мало — щороку усього 50 тонн із півтора мільйона усіх рослинних олій, вироблених у країні, що, власне, не дивно, адже сосна — не соняшник.