Відмінностей між швидкими і повільними способами схуднення не виявлено

0
169

Згідно з поширеною думкою дієти, що дозволяють скинути велику кількість кілограмів за короткий термін, не приносять користі, оскільки через деякий час кілограми знову набираються.
Однак перше вибіркове дослідження, яке мало підтвердити цю гіпотезу, не увінчалося успіхом. Виявилося, що «швидкі» дієти нічим не гірші від тих, які обіцяють поступову втрату ваги — вона все одно повертається. Як правило, люди, які дотримуються довгострокових програм втрати ваги, досить швидко відступають від своєї мети. Дієта, яка дає результат миттєво, більшою мірою мотивує людину.
Отже, вчені не виявили відмінностей між швидкими і повільними способами схуднення. Однак навіть Національна служба охорони здоров’я Великобританії радить дотримуватися повільної дієти, щоб досягти довгострокової втрати ваги. До того ж існує думка, що короткострокові дієти викликають втрату м’язової маси. Проте у цих тверджень було вкрай мало доказів.

Щоб зрозуміти, яка дієта краща, команда на чолі з професором Джозефом Пройєтті з Університету Мельбурна в Австралії задіяла 204 чоловіків і жінок з ожирінням. Усі вони шукали способи схуднення, і для них були розроблені поступові або швидкі дієти, спрямовані на те, щоб знизити вагу на 15%.
У першої групи було всього 12 тижнів. Вони одержали досить жорсткі рекомендації щодо повсякденного раціону, за день можна було вжити від 450 до 800 калорій (причому їжа була замінена на напої, що замінюють їжу). Своєї мети досягли 81% піддослідних.
У другої групи в запасі було дев’ять місяців, щоб втратити таку саму масу: вони пили напої, що замінюють їжу двічі на день, а в інший час споживали здорову їжу, набираючи щодня 1500–2000 калорій. З другої групи схудли 50% охочих.
Однак жодна з груп не змогла успішно зберегти вагу. Причому вчені не виявили залежності. Через 2,5 року після закінчення дієти учасники з обох груп набрали близько 70% втраченої колись ваги.
На думку фахівців, радикальні дієти слід використовувати тільки тим людям, в яких прагнення схуднути викликано медичною потребою, наприклад, тим, кому належить хірургічна операція, повідомляє vesti.ru.