ЙДІТЬ-НО В… ЛАЗНЮ!

0
150

Коли ми хочемо, щоб нам дали спокій, то кажемо: «Іди ти в лазню!» Чому саме туди, а не, скажімо, до бібліотеки чи на дискотеку? Секрет простий: лазня очищує не тільки тіло, а й душу.
Дійсно, в лазню ходять для того, щоб тіло було чистим. Проте далеко не кожен знає, що туди йдуть (і посилають!), щоб чистою стала душа. Найголовніше, для чого служить парна — зробити душу спокійною, чистою від суєтних переживань, зробити душу білою.
Лазня реально знімає нервово-психічне напруження і стрес. Банні процедури — фізіологічні і… нешкідливі. Примітивна, як сьогодні вважає дехто, лазня по-чорному — згладжує наслідки тяжких випробувань і непосильної роботи, рятує душі від катастроф, приносить задоволення та радість. Сьогодні, як і в далекому минулому.
Встановлено, що вода має пам’ять, а це означає, що вона — система саморегульована. Постійно змінює свою структуру і властивості. При одному і тому ж хімічному складі властивості води залежать від її структури і коливально-хвильових параметрів молекул. Все це змінюється під впливом інформації навколишнього середовища. Слова або думки позначаються на її властивостях: класична музика, хороший настрій, добрі думки визначають ритмічну синхронізацію з космосом.
Стан організму під час і після парної може бути прирівняний до навантаження, що буває під час геомагнітної бурі. Висока температура і вологість повітря створюють цей екстремальний ефект впливу. Негативна енергія води зникає, коли вона міняє свій стан, переходить з твердого — снігу і льоду — в рідкий або газоподібний. Так вода очищується від усіх забруднень, у тому числі від найголовніших — інформаційних і енергетичних. Природна або тала вода — найчистіша й активна.
Як зазначають дослідники, вода високогірної Венесуели в 40 тисяч разів активніша за водопровідну. Тепер на Землі дуже мало чистої живої води. Така вода збереглася тільки у льодах Антарктиди та айсбергах. Жива вода є і в рослинах — в їх соку і росі.
Після тривалого впливу високої температури і пари зневоднений організм повинен заспокоїтися і нормалізувати свою діяльність. Тому кращим напоєм буде саме чиста тала — жива, або джерельна вода, але ні в якому разі не спиртне, яке додатково збуджує нерви, й без того перезбуджені банними процедурами.
Про виняткову любов людей до лазні свідчить безліч приказок і прислів’їв: «Лазня парить, лазня править, лазня все поправить», «На пару та в лазні сорок хвороб виходить», «Лазня — друга мати або мати рідна». Лазня завжди була кращою підмогою у виснажливій праці. У плотогонів, які сплавляли ліс, лазня була в особливій пошані. Ще більш потрібна була лазня в суворому й незатишному побуті лісників, мисливців і рибалок.
Класична російська лазня має однакову з фінською сауною будову і застосування. І в тій, і в другій — джерелом пари служить кам’янка, на яку ллють воду, в тій і в іншій застосовують віник, пар на початку «сухий», а після багаторазових подач води на кам’янку — більш вологий. А ось популярна сауна, де на кшталт сучасних західних (але не класичних фінських) саун не користуються віником, а лише потіють при температурі 100—130 градусів при дуже низькій вологості повітря, не прийнятна в багатьох відношеннях.
Сторінку підготувала Ганна ВИННИК