СЕРЦЕ — НЕ КАМІНЬ

0
118

Стрес — серйозний провокатор інфарктів та інсультів, установили фахівці з Королівського медичного коледжу в Лондоні. Вони обробили результати тринадцяти досліджень, виконаних незалежно одне від одного. У них було представлено дані більш як 200 тисяч осіб із різних країн Європи. За підсумками аналізу виявилося: стрес на 23 відсотки збільшує ризик серцевих нападів і смерті від ішемічної хвороби.
Учені зазначають, що цей чинник ризику менш важливий, аніж, наприклад, куріння. Проте людей, котрі постійно зазнають стресів, значно більше, ніж курців. У той же час люди з нервовою роботою на 40 відсотків частіше є курцями. У цьому випадку ризик розвитку інфаркту або інсульту зростає в кілька разів.
Дослідження британських науковців стосувалося насамперед «робочих» стресів. Але такі ситуації бувають і в сім’ї, і внаслідок особистого невдоволення певними обставинами. Під час нервового напруження в кров у великій кількості викидаються стресові гормони, і це спричиняє підвищення артеріального тиску, тахікардію. Однак чинником ризику стрес є не для всіх. Багато залежить від типу особистості. Найвразливіші агресивні, надміру амбітні люди. Вони частіше конфліктують із навколишнім світом, що врешті призводить до хронізації стресового стану. З усіма сумними наслідками.