КУРЦІ, ПОЖАЛІЙТЕ ДІТЕЙ!

0
128

Учені з університету Цинциннаті (США) провели дослідження, в якому взяли участь 476 дітей, у котрих хоча б один із батьків мав алергію. За станом здоров’я малюків стежили до семи років. Щороку в дітей брали шкірні проби для виявлення чутливості до алергенів. У віці двох і чотирьох років волосся дітей досліджували на вміст котиніну. Ця речовина є продуктом розпаду нікотину, її наявність свідчить про контакт дитини з тютюновим димом. Також учені оцінили функцію легенів у семирічних дітей.
Ризик зниження функції легенів у результаті пасивного куріння був вищий у групі дітей з підвищеною чутливістю до того чи іншого алергену, виявленого до двох років. У дівчаток показники були в середньому у шість разів нижчі, ніж у хлопчиків.
Але, зазначають науковці, пасивне куріння однаково шкідливе для здоров’я і дівчаток, і хлопчиків. Відмінність лише у швидкості розвитку захворювання: у дівчаток усі патологічні процеси проходять у п’ять разів швидше.
За останні десять років захворюваність дітей першого року життя на недуги органів дихання зросла на 47 відсотків, а дітей віком до 14 років — на 17 відсотків. І значний «внесок» у це зростання робить дедалі поширеніше пасивне куріння дітей.