КАВА І РАК

0
150

Американські вчені в результаті багаторічного обстеження понад 120 тисяч жінок дійшли висновку, що ризик раку яєчників у них при підвищених дозах споживання кави знижується на 20 відсотків, у той час як відмова від уживання алкоголю та куріння ніяк не впливає на рівень ризику цієї недуги.
Ученим було надано відомості про стан здоров’я більш як 120 тисяч санітарок віком 30-55 років. Періодично ці жінки заповнювали анкети із запитаннями про дієтичні вподобання, шкідливі звички тощо. Спостереження за добровольцями тривало кілька років, причому за цей період рак яєчників було діагностовано у 507 піддослідних. У групі учасниць дослідження, котрі споживали по 500 і більше міліграмів кофеїну на день (п’ять чашок кави), злоякісне захворювання розвивалося на 20 відсотків рідше, ніж у тих, котрі споживали не більше 136 мг на день.
Узагалі за останні роки виявлено додаткові корисні властивості кави. Зокрема, з’ясувалося, що цей напій може захистити людину від раку нирок, знизити ризик розвитку подагри, хвороби Паркінсона і навіть алкогольного цирозу печінки.

Сторінку підготувала Ганна ВИННИК