У вашому кашлі розберуться тільки досвідчені лікарі

0
35

Осінь, одним словом, час застуд. Трішки не вберігся, промочив або переохолодив ноги, ковтнув сирого повітря й, будь ласка – нежить, кашель та інші «принади» хвороби. Лікар стурбовано хитає головою й ставить невтішний діагноз – кому ангіну, кому ГРВІ, а кому й грип. Ослаблений хворобою організм підстерігають і ускладнення.

Щоправда, у людини досить міцний і розумний організм, «сконструйований» Природою з величезним запасом міцності. Тому найчастіше він сам справляється з усіма проблемами. Але коли в нього не залишається сил для боротьби, він починає сигналізувати нам різними доступними йому способами про свої труднощі.

Одним з таких сигналів є добре всім знайомий кашель. Іноді він триває тижнями й місяцями, або, раптом, виникає з «нізвідки», може «напасти» ранком або ввечері, після прийому їжі або при різкому русі. Досвідчені лікарі-рефлексотерапевти добре знають цей древній діагностичний тест, наведений у медичному трактаті «Одкровення Жовтого Імператора». Написаний ще в третьому тисячолітті до Різдва Христового. Він не втратив своєї актуальності й сьогодні. Давайте й ми «послухаємо», як сигналізують за допомогою кашлю про своє неблагополуччя різні функціональні системи людського організму.

Бронхо-легенева – спостерігаються напади важкого й голосного кашлю із хрипами й виділеннями мокротиння. Найчастіше вони починаються ранком після пробудження й початку рухової активності. Цей кашель викликає сильні припливи крові до обличчя, а після нього нерідко з’являється позіхання, що іноді переходить у гикавку.

Товстий кишечник – на людину накочуються напади «об’ємного» кашлю при якому напружується й трясеться все тіло. Тривалий напад кашлю інколи призводить до виникнення помилкових позивів на дефекацію.

Шлунок і стравохід – поверхневий кашель, що рветься із грудей і після нападу якого « горять» щоки. Напади такого кашлю можуть спровокувати позиви до блювоти, а у роті з’являється неприємний присмак. Спостерігаються набряки слизової поверхні горла й поява тріщинок на губах.

Селезінка й підшлункова залоза – напади кашлю провокуються різкими рухами і супроводжуються тупими болями в області правого підребер’я. Може з’явитися відчуття «оніміння» ніг, загальна слабкість, млявість м’язів і швидка стомлюваність.

Серцево-судинна система – нетривалі напади сухого кашлю, що викликає відчуття сухості в порожнині рота, «оніміння» стінок горла й набряклість обличчя. Можлива мимовільна напруга м’язів тіла, коли підсвідомо зціплюються зуби, губи, кулаки.

Тонкий кишечник – дзвінкий резонансний кашель, що віддається болем у скронях і в області пупка. При тривалих нападах такого кашлю «німіє» підборіддя. Згодом на слизовій поверхні губ і в порожнині рота можуть з’явитися безболісні висипання.

Сечовий міхур – важкий утробний кашель із сильним напруженням м’язів живота.

Тривалі напади такого кашлю можуть призводити до мимовільного сечовипускання.

Нирки – кашель «віддається» в спині й попереку. При тривалих нападах ніс переповнюється слизом, набігають сльози на очі, у вухах наростає шум.

Імунна й лімфатична системи – спостерігається глухе покахикування, навіть у чомусь приємне – після нього відчувається легка сверблячка в області ясен. При такому кашлі злегка «закладає» вуха, можливий озноб.

Ендокринна й медіаторна системи – рідкий деренчливий кашель, що виникає, як правило, два рази на добу – рано-вранці і пізно ввечері, відповідно до циклічності максимальної й мінімальної активності цих систем. Після нападів такого кашлю залишається відчуття «спустошеності» в області грудей і живота, часто після цього «горять» долоні.

Жовчний міхур – напади кашлю буквально «вивертають назовні» й часто закінчуються блювотою жовчю. Людина вкривається потом, з’являються судоми в області стегон і гомілок, відчувається «горіння» стоп. Якщо кашель не проходить тривалий час, у людини помітно погіршується зір, виникають різі в очах, немов вони «піском засипані».

Печінка – напади кашлю настільки загострюють або провокують біль у правому підребер’ї, що людина не може рухатись. «Сіріє» обличчя, шерхне у горлі й починає паморочитися голова. Якщо такий кашель триває досить довго, людиною опановує депресія й безпричинний страх.

Бачите, у які незвичні способи дисфункція тієї або іншої системи людського організму дає про себе знати. Але не поспішайте ставити собі діагноз самі. У вашому кашлі розберуться тільки досвідчені лікарі.