Перші вакцини від коронавірусу не будуть рятувати від зараження

0
7

Метою препаратів, які зараз в різних лабораторіях розробляють з поспіхом, буде, перш за все, скоротити смертність.
Відчайдушні спроби не дозволити економікам зазнати краху під тиском пандемії COVID-19 можуть призвести до того, що вакцини будуть спочатку рятувати людей від смерті чи тяжкої форми хвороби. Але вони не будуть повністю блокувати зараження коронавірусом. Про це пише Bloomberg, додаючи, що кінцева мета – повністю здолати збудник хвороби.

Але перші вакцини можуть мати обмежені можливості. Таке застереження озвучив професор Імперського коледжу в Лондоні Робін Шатток, який очолює розробку експериментального препарату.
“Це буде захист від зараження? Чи захист від хвороби? Чи може від тяжкої форми хвороби? Цілком можливо, що вакцина, яка захищає лише від тяжкої форми захворювання, буде вже дуже корисною”, – сказав вчений.

В той час, як країни одна за одною виходять з карантину, їхні лідери дивляться на превентивні ін’єкції як на дорогу до темпу життя, який був до пандемії. Завдяки мільярдам доларів інвестицій від урядів, вакцини різних виробників: від невеликих компаній на зразок китайської СanSino Biologics до гігантів, таких як Pfizer Inc і AstraZeneca Plc. – зараз на етапі активної розробки. Щонайменше один з експериментальних препаратів, які розвиваються найшвидше, вже перейшов до випробування на людях. Перед тим він продемонстрував ефективність у лікуванні тяжко хворих тварин. Однак, у питанні запобігання зараження він виявиввся не таким дієвим. Експерти кажуть, що такі продукти можуть, попри їхню обмежену дію, можуть потрапити у широкий вжиток. Принаймні, їх можуть використовувати, поки на ринку не з’явиться щось більш ефективне.

“Вакцини потрібні для захисту від хвороби. Вони не обов’язково повинні боротися із зараженням”, – сказав імунолог і дослідник Scripps Research у Каліфорнії Денніс Бартон.
Втім, у такого підходу є й недоліки. Вакцини з обмеженими можливостями можуть врятувати життя. Але вони також можуть призвести до появи шкідливого самовдоволення у виснажених карантином країнах.

“Припускаю, що наступного дня після того, як хтось отримає таке щеплення, він подумає: “Тепер я можу повернутися до нормального життя. Все буде добре”. Такі люди не обов’язково усвідомлять, що вони все ще можуть підхопити коронавірус”, – сказав проректор Вашингтонського університету в Сент-Луїсі Майкл Кінч. Коронавірус вже поширює велика кількість людей, які не знають про своє зараження. І вакцина, яка не допускає появу симптомів, може збільшити кількість таких носіїв.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here