Чарівність рожевих діамантів

0
187

 

Рожевий – безперечно дуже популярний колір серед жінок. Крім звичайних асортиментів одягу, життя й стилю, репортер Мішель Карлсон досліджує іншу сторону моди, де рожевий колір також є досить дорогоцінним.

Коли акторка Дженіфер Лопес була заручена з актором Бенем Аффлеком, він подарував їй насичено рожевий сяючий діамант у 6,1 карата, придбаний у відомого в усьому світі майстра розкішних ювелірних виробів Harry Winston за 1,2 мільйони доларів. Це широко розрекламований факт спрямував до цього дорогоцінного каменю ще більшу увагу.

Рожеві діаманти, звісно, важко добуваються, тому вони трапляються саме в таких привілейованих колах, де можуть дозволити собі заплатити за таку раритетність. Вони користуються досить великим попитом і мають відповідну ціну. Через свою рідкість рожеві діаманти досить важко знайти в ювелірних магазинах.

Той самий критерій, що застосовується до білих діамантів, також застосовується й до різнобарвних, таким як рожеві камені, на яких ми зосереджуємо увагу в цій статті. Оцінювач дивиться на колір діаманта, огранювання, прозорість і вагу в каратах. Для білих діамантів перевага віддається прозорим або майже прозорим каменям, тоді як для різнобарвних діамантів, наприклад, для рожевого – чим більш яскравий колір – тим краще.

Найбільшим рожевим діамантом, що був оцінений Американським інститутом дорогоцінних каменів (GIA) як «фантастичний рожевий», є діамант «Steinmetz Pink». Знайдений в Африці, цей 59,60каратний рожевий діамант був визначений «зовні бездоганним», з рідкісним ступенем чистоти, і компанії Steinmetz знадобилося приблизно 20 місяців для його огранювання. Рожевий діамант подібних розмірів є надзвичайно рідкісним, зазвичай знаходять значно менших розмірів.

Середній розмір рожевого діаманта, що продають на діамантових торгах, становить 1 карат. Такі спеціалізовані торги проводить Argyle Diamonds – головний світовий постачальник таких дорогоцінних каменів. Рожеві діаманти продаються на аукціоні окремо, потрапити на який можна тільки за запрошенням, і мають ціну у більш ніж 100 000 доларів за карат. Не всі рожеві діаманти будуть відібрані для торгів, а тільки найвитонченіші серед знайдених за весь період річного виробництва. Лише один з мільйона каратів, що здобули на рудниках компанії Argyle, підійде для продажу.

Рожеві діаманти компанії Argyle відомі інтенсивністю кольору й класифікуються залежно від різних відтінків. Вони розділені по категоріях на рожеві, багрянисто-рожеві, коричнювато-рожеві й рожеве шампанське. Камені оцінюються за їхньою насиченістю кольору.

GIA має 9 категорій градації рожевих діамантів – тьмяний, дуже світлий, світлий,  фантазійний світлий, фантазійний, фантазійний темний, інтенсивні фантазійні, насичені фантазійні й фантазійні густі.

Вартість діаманта фантазійно-рожевого кольору може бути нижчою, ніж на  діамант насиченого рожевого відтінку. При цьому, їх розмір, форма і чистота будуть однаковими, але ціна різна. Звісно, і інші фактори, такі, як вторинні відтінки, можуть також впливати на ціну.

Проте краса рожевих діамантів незаперечна. Люди говорять, що рідкісність робить річ особливою – це саме про них.