«ДІАМАНТОВЕ» ВЕСІЛЛЯ В ЗОЛОТІ

0
89

queenelizabethii_250Королева Великої Британії Єлизавета ІІ, портрет якої прикрашає британські банкноти, монети та поштові марки, цього місяця змушена поділитися цим привілеєм зі своїм чоловіком — принцом Філіппом, герцогом Единбурзьким.

У листопаді виповнюється 60–та «діамантова» річниця шлюбу монаршої пари, і з цієї нагоди британський монетний двір випускає серію золотих і срібних монет, на яких подружжя зображене разом. На дизайн монети номіналом п’ять фунтів розробників надихнув вітраж вікна в Вестмінстерському абатстві, де 20 листопада 1947 року відбувся шлюб.

Представники Королівського монетного двору повідомили, що подвійний портрет монаршої пари з’явиться на аверсі монети вп’яте за всю історію. Раніше подібні монети було випущено 1997 року з нагоди золотого ювілею королівської пари. Тепер британська скарбниця викарбувала 2,5 тис. золотих ювілейних монет, за кожну з яких щасливчики повинні викласти 775 фунтів стерлінгів (приблизно 1600 доларів), та 35 тис. срібних монет вартістю по 39,50 фунта.