Негативні риси характеру допомагають стати лідером

0
19

Деякі з негативних рис особистості не такі вже й погані для людини, коли йдеться про лідерство. Протягом трьох років американські експерти Університету Небраски—Лінкольна вивчали вплив лідерських рис на ефективність роботи.

Раніше було встановлено, що екстраверсія, емоційна стабільність, сумлінність позитивно впливають на ефективність і розвиток лідерства. Але дослідники вирішили зосередитися на негативних рисах характеру, щоб з’ясувати, чи можуть вони бути корисні в деяких ситуаціях на роботі.

Дослідження показало, що надмірний скептицизм однаково поганий для виконання робочих обов’язків та підвищення кваліфікації. А обережний чи нерішучий характер пов’язаний як із підвищеною продуктивністю, так і з розвитком керівних навичок протягом тривалого часу. Деякі з «темних сторін» особистості — наприклад нарцисизм, надмірна драматизація подій, критичне ставлення до оточення і зосередженість на чіткому дотриманні правил — насправді позитивно впливають на низку аспектів розвитку лідерських рис.

Результати спостережень не означають, що сукупність негативних рис характеру зробить когось великим керівником. Просто цей негатив особистості має бути адаптивним до відповідної ситуації, пояснюють психологи. Надмір негативних рис може перерости в патологію і призвести до краху кар’єри. Наприклад, самозакохані люди добре проходять співбесіди, де від кандидатів очікують упевненості в собі, але їхня схильність ставити себе попереду інших і надто часто приписувати собі всі заслуги може спричинити тертя між колегами. Працівники, які люблять точно додержуватися правил, можуть бути корисні в галузі бухгалтерського обліку або юридичних відділах, але менш ефективні в продажу або підрозділах маркетингу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here