Слабка стать . Але не жінки

0
267

Буває, заходить жінка у транспорт, стомлена від важкого робочого дня, шукає вільне місце і бачить, як щільно-щільно притиснувшись одне до одного, сидять чоловіки. Ані вік жінок, ані важкі сумки не впливають на їхнє бажання поступитися місцем. І не дивно — вони ж слабкі!
З дитинства хлопчиків привчають до суто чоловічої моделі поведінки: відчиняти дівчатам двері, нести за них важкі сумки, бути захисниками жінок, сім’ї та Батьківщини, виконувати роль голови сімейства, матеріально забезпечувати родину.
Маленьким хлопчикам, що вирізняються плаксивістю, дорослі часто забороняють плакати, стверджуючи, що це можна робити лише дівчатам, позаяк вони слабкі. Напевне, тому чоловікам у повсякденному житті, де вони мають бути сильними, впевненими, самодостатніми, хочеться проявляти слабкість. Інколи це буває свідомий вчинок, але найчастіше — підсвідомий.
Маскуліністи — чоловіки, що борються за свої права на противагу феміністкам.
Ще понад 100 років тому, коли перші феміністки (від лат. femininus — «жіночий») стали публічно виборювати свої права, чоловіки ні за що не хотіли ними ділитися. Сьогодні ж вони, на противагу жіноцтву, створили свою організацію маскуліністів (від лат. masculinus — «чоловічий»), що бореться за рівні права чоловіків і жінок. Зокрема, відстоюють право на сльози, слабкість, безробіття, працю нянями та домогосподарками.
Психологи зазначають, що в сучасному світі чоловікам живеться важко. Тривалість життя в них, порівняно з жінками, надзвичайно коротка, і до стресів вони більше схильні, і до зловживань спиртними напоями, наркотичними та тютюновими засобами, і до самогубств. Вченими вже давно доведено, що чоловіки при втраті роботи переживають сильну депресію. А для жінок — це здебільшого стрес. І при неможливості зарадити своїй проблемі сильна стать вдається до заспокійливих засобів: наркотики, алкоголь, секс.
Чоловікам притаманно дуже багато страхів. Зокрема,  інтимофобія (боязнь близьких емоційних стосунків), фемінофобія (боязнь жінок), гомофобії (боязнь гомосексуалістів) та екзістенціальна криза (боязнь неможливості самореалізації). Крім того, 80% інфарктів стаються у чоловіків.
Сторінку підготував Тарас ПОДОРОЖНІЙ