МИЮЧИ АВТО, МОЖЕТЕ ОСЛІПНУТИ

0
174

Метанол, що звичайно входить до складу антифризу й засобів для миття скла автомобілів, при потраплянні до організму людини може привести до безповоротної втрати зору.
У США тільки торік було зареєстровано більш 5 тис. випадків отруєння метанолом. Результати нового дослідження, проведеного американськими вченими, показали, що світло може врятувати від сліпоти при отруєнні метиловим спиртом (випитим, наприклад, помилково замість етилового). Експерименти на пацюках показали, що, якщо світити отруєному метанолом пацюку в очі червоним світлом (точніше, таким, що відповідає ближньому інфрачервоному діапазону), сліпоти вдається уникнути.
Американський токсиколог із медичного коледжу в м. Мілуокі (штат Вісконсин) Дженіс Ілз (Janis Eells) стверджує, що освітлення отруєних метанолом пацюків джерелом червоного світла протягом двох із половиною хвилин щодня протягом трьох днів знижує набряк кліток сітківки, роблячи їх більш сприйнятливими до світла. На її думку, у майбутньому терапія червоним світлом буде використовуватися при лікуванні метанолового отруєння поряд з такими, що уже використовуються в даний час засобами, як хіміотерапія й діаліз. Якщо лікування почнеться вчасно, зір можна буде врятувати. Для цього буде потрібно впливати на очі пацієнта червоним світлом по дві хвилини в день протягом чотирьох-п’яти днів.
В експериментах використовувалося світлодіодне джерело інфрачервоного випромінювання, потужність якого на порядок перевищує яскравість сонячного випромінювання в даному діапазоні, однак залишається холодним на дотик. Діод був розроблений фахівцями НАСА і компанії Quantum Devices для стимуляції росту рослин у ході тривалих космічних польотів. На відміну від аналогів, розмір яких відповідає парі холодильників, прилад вийшов розміром із пачку сигарет, легким і компактним. Астронавти на борті МКС уже впевнились, що під дією його випромінювання рани й порізи гояться набагато швидше. Крім того, таке світло допомагає в лікуванні шкірних виразок при діабеті, а також, можливо, знайде застосування при лікуванні інших захворювань сітківки ока.