ДИЛЕМА: КОГО ПОКОХАТИ – КРАСИВУ, АЛЕ ДУРНЕНЬКУ ЧИ РОЗУМНУ, АЛЕ НЕГОЖУ?

0
162

Хай заздалегідь простять мене ті читачі, яким це все не прийде до вподоби, але образити я нікого на меті не мав. Спочатку хочу зазначити що дана тема не встановлює за мету утвердити чи спростувати наявність у жінок розумових здібностей кращих чи гірших за розумові здібності чоловіків. Про це існують багато наукових досліджень, одні з яких стверджують і доводять проведеними дослідами, що недарма чемпіонати з шахів проводять окремо для жінок і чоловіків, бо на роботу жіночого мозку впливають жіночі гормони, і в різні жіночі циклічні дні він працює по-різному; деякі вчені стверджують, що у жінок більше звивин в головному мозку за кількість таких у чоловічому, чомусь рахуючи саме кількість, а не загальну площу кори; а деякі стверджують, що мозок і його здібності у жінок і чоловіків однакові, а відмінність поведінки нав’язана суспільними стереотипами. Ми про це не будемо. Залишимо цю сферу вченим та роботодавцям, хай вони для себе вирішують, – у них інші завдання. Ми ж поки що для себе розберемось, що нам , чоловікам, потрібно від жінок насправді, чи головне в стосунках чоловік-жінка інтелект жінки, чи він відіграє все ж таки другорядну роль. Також не хочу розглядати чоловічий інтелект в сім’ї з претензією на істину, адже відомо, що жінки люблять розумних чоловіків і їм це потрібно. Залишимо цю сферу для розгляду саме жінкам. Скажу лише декілька слів щодо чоловічого інтелекту з чоловічої позиції.
Спочатку пропоную визначити умовні критерії розумності. Умовні, бо конкретні критерії розумності суб’єкт визначає для себе суб’єктивно. Одному чоловіку чи жінці всі здаються розумними, бо він просто сам дурень, а іншому всі люди вбачаються менш розумними , бо він має виняткові розумові здібності. Не будемо також брати медичні поняття інтелекту, де все визначається тими тестами, в яких складають фігурки у логічний ряд і т.д., відкинемо і суто західний IQ, який тільки деякою мірою визначає рівень інтелекту і в значному ступеню залежить від освіти людини. Всі ці визначення інтелекту занадто відірвані від практичного використання в сімейних чи подружніх стосунках, і для нашої забавки-дослідження не годяться. Найбільш прийнятним, як на мене, виглядають такі критерії високого інтелекту:
Загальний інтелект, тобто загальні розумові здібності, що характеризують сукупність якостей людини , які визначають її рівень мислення, тобто вміння аналізувати процеси , робити аналогії процесів , і здатність на підставі цього вирішувати складні завдання. При цьому слід також виділити те, що інтелект має різні форми розвинутості, і може оцінюватись за здібністю зберігати та використовувати наявні знання. Також можна відокремити напрямки використання розумових здібностей від математичної сфери, до мовної сфери та соціальної сфери. Але головним і ключовим словом тут безперечно є «складні завдання». Саме для складних, а не посередніх завдань необхідний високий рівень розумових здібностей.
Всім відомо, що існує стереотип оцінки жінок – розумна або красива. Хоча це не вірно. Окрім розуму існує ще багато-пребагато дуже приємних і корисних якостей, про які теж не слід забувати. Ніхто сперечатися не буде, сподіваюсь, що врода є у списку критеріїв оцінки жінок у переважної більшості чоловіків. Але й тут немає точних визначень поняття тієї вроди. Також все суб’єктивно. Тому бувають винятково вродливі жінки модельної зовнішності, існують дуже вродливі , але не моделі, а також існує безліч симпатичних, милих, гарненьких і тому подібне. До речі, занадто вродливі жінки відлякують чоловіків через страх можливої відмови та можливого уходу жінки до іншого чоловіка , після того як він в неї вже по вуха закохається. Хоча ці страхи необґрунтовані в такій мірі, як ми, чоловіки, їх обґрунтовуємо.
Решта критеріїв різниться у кожного чоловіка, і вони включають в себе такі якості, як ніжність, доброта, любов до дітей, силу чи навпаки м’якість характеру, палкість, емоційність, любов до сексу, почуття гумору, доброзичливість, оптимізм, навички ведення домогосподарства, працелюбність чи навпаки ледачість, уміння створити атмосферу щастя і величезна незліченна кількість інших. Стається часто так, що заради одних позитивних якостей , чоловіки згідні терпіти наявність інших, які вони вважають негативними. Звичайно, що низький рівень інтелекту не сприймається як позитивна якість. Але одному чоловіку важливіша , наприклад, любов до сексу і вправність у цій справі, ніж здатність до ведення домогосподарства, і навпаки. Можливі різні варіації. Але ідеал неможливо знайти надовго, бо, як всім відомо, це тільки чоловіки після весілля не змінюються на краще, а жінки всі змінюються на гірше.  Але мову про все ми вести не будемо, бо не впораємося і до скінчення світу.
Мова у нас йде саме про розум жінок і його визначальне значення у стосунках чоловіків із жінками. Тому тепер головне питання: чи потрібна наявність високого інтелекту для кожного чоловіка? Звичайно, що для кожного не потрібно. Бо не кожен чоловік сам є розумним, і не кожен зміг би оцінити розум партнерки. Навіть, якщо він розумний, то не факт, що йому потрібні інтелектуальні бесіди з жінкою, бо бесіда двох інтелектуалів – це завжди дискусія, про що б вони не говорили. А кому потрібні диспути з коханою людиною? Чи, навіть, кому потрібні диспути з другом? Розумників взагалі в житті навіть не дуже люблять, не кажучи вже про сімейні стосунки.
Так пишу впевнено про важливість для чоловіка жіночою вроди, бо засновуюсь на власних відчуттях. Для мене це основа сексуального потягу до жінки. У деяких сексуальний потяг може викликати і розум, звичайно, але не думаю, що таких збоченців багато, хоч і вони бувають. Але ж не про особливі виняткові випадки пишемо, бо так можна і до гомосексуалістів дописатись, яких взагалі жіноча врода не цікавить.
Для мене не виникає абсолютно ніякого підтексту приниження жінок в плані їх соціальної ролі в суспільстві, коли пишу цю статтю. Адже знову ж таки йдеться лише про пошук щастя. І не інтелект визначає пошуки щастя у будь-якої людини. Досягаючи будь-якої високої мети в плані самореалізації, інколи люди залишаються без відповіді про те, що ж таке сенс їх життя і чому ж вони такі розумні не знайшли відповідь, як зробити себе щасливим. Гроші і здобутки не перекриють негатив у вигляді розбрату в сім’ї, проблемам зі здоров’ям , життя з не коханою чи нелюбимою людиною. Сенс життя – це бути щасливим. Це спрощене розуміння, але не такі ми вже всі мудрі і розумні, щоб відшукати собі складні розуміння цього поняття. І природа нам вже давно підказала шлях , яким треба йти задля досягнення цієї мети. Хімія і біологія гормонів направляє людину у потрібному напрямку, дає старт, не помічати який, – це собі шкодити. Любов до рідних людей, кохання до жінок, здоровий спосіб життя в гармонії з природою – це і є формула щастя, подарована нам щедро природою. Відхилившись від неї і занурившись у свій інтелект, відкинувши природні почуття і природні життєві радощі, ми ставимо себе на ту ступінь, яка називається «піди туди, не знаю куди, і зроби то, не знаю що». Хто в змозі подолати цей шлях самостійно без підказок , і які підказки сприймати, а які ні? Ми не так добре знаємо самі себе, щоб спорити з природою.
То що ж таке прив’язаність до жінки, яка зберігається не на одну ніч , а на довгі роки? Однозначно, що розум тут не попереду інших факторів стоїть. Адже і розумні, і красиві бувають одноразовими. І зовсім не важливо, що жінка красива. Сексуальний потяг до неї буде більший, але почуттів може і не виникнути після чудового сексу. Почуття виникають по-різному, інколи з’являється палка пристрасть, яка переростає в кохання, як у Ромео і Джульєтти, яке хоч і не вічне , але омріяне саме як вічне, а інколи все відбувається менш емоційно і з’являється просто щось схоже на пристрасне кохання, яке може перетворитись на любов на рівні любові до рідної людини. Це інше, але теж сильне почуття.
Різне може утримувати чоловіка і жінку разом. Комусь важливі меркантильні інтереси, але розум тут також ролі не грає для чоловіка, бо розум жінки за ідеальних обставин міг би вирішувати все у професійній сфері, у процесі здобуття кар’єри, але ж це не в нашій країні. Інколи вродлива жінка просто знає, з ким потрібно переспати, щоб легше і швидше всього досягнути для своєї кар’єри або кар’єри чоловіка. Та і не буде відчувати себе чоловік щасливим, якщо він з дружиною живе лише заради грошей. Тоді гостро виникає актуальне питання про кохання на стороні. Це і для жінок, і для чоловіків властиво. А от в сімейних та хатніх справах високий інтелект не потрібен, бо не виникає таких складних завдань, вирішення яких потребує саме високого інтелекту. Хіба що виставляти жінку напоказ своїм інтелектуальним родичам і друзям-інтелектуалам, якщо вони у нас є, звісно. Якщо чоловік хоче знайти собі жінку, яка буде йому і коханкою, і дружиною, і інтелектуальним клубом, і ґаздинею в його будинку, і другом, і жартівником, і всім іншим, то це, вибачте, нереально у переважній більшості випадків. До того ж, якщо чоловік має високий інтелект і в професійному плані потребує його застосовування, у нього не виникає бажання прийти додому і знову працювати інтелектуально. Деякі мудрі жінки кажуть : «Не можна бути такою твердоголовою, щоб демонструвати чоловікам свій розум». Тут є своя правда також. Добре, коли чоловік не дурніший за свою дружину, але ж багато випадків, коли жінки розумніші за своїх чоловіків, і не показують свою зверхність над ними, бо для чоловіків важливіше просто жіноче прохання, ніж дискусія чи суперечка з дружиною, коли вона доведе свою правоту, а він відчуватиме, що вона ним керує як підкаблучником. У чоловіків є не менше різних страхів і комплексів, ніж у жінок. Якщо жінки занадто переймаються своєю зовнішністю, то чоловіки занадто переймаються своєю чоловічністю. Є такі, яким подобається переміна ролей, і для таких в секс-шопах багатий вибір приладь, але це ж неприродно, як і гомосексуалізм, шановні.
І можу вас запевнити, що і чоловіку не завжди потрібен інтелект для спілкування с жінками. Як сказала одна жінка, розумні чоловіки, в своїй більшості, були розумними з самого дитинства. Вони відмінники в школі, а потім в інституті. Але згадуючи свою юність, вона відмітила, що не такі чоловіки користувались успіхом у жінок. Зовсім не скромні відмінники, а нахабні та сміливі хлопці , з гострим та іноді непристойним почуттям гумору. Інтелект чоловіків потрібен жінкам тільки для самоствердження, що їй дістався розумний , який у професійному плані може зробити кар’єру, забезпечити її саму та її дітей. Але не більше того. Нормальний справжній чоловік не намагається знайти відповідь на жіночі питання і обґрунтувати інтелектом, чому жінкам потрібно дарувати квіти, чи чому не можна обговорювати з ними стан їх целюліту, як це він може спокійно робити, обговорюючи вигляд свого тіла, ніколи він не обмірковує, чому потрібно відчиняти двері жінкам в автомобілі, адже іноді це позбавлено будь-якого сенсу, бо двері зараз в машинах відчиняються дуже легко і всі жінки знають, як це зробити, для будь-якої жінки, навіть не знайомої з технікою, не важко знайти ту ручку, яка відчиняє двері. Такий чоловік просто відчуває жінок і робить так, як потрібно, згідно його відчуттів і суспільного виховання поводження з жінками, яке складалось віками і не нами вигадано.
Роль жінки в суспільстві відмінна від ролі чоловіка. І це не тільки в плані народження і виховання дітей, це і в інших соціальних нормах поведінки проявляється. Ніколи повного рівноправ’я не буде, бо це неможливо.
Ми вже вище розбирались, чи потрібна наявність високого інтелекту у жінок для чоловіків. Тепер давайте розберемось, чи потрібні високі розумові здібності самим жінкам, щоб знаходити спільну мову з чоловіками. Тут можуть бути варіації, в залежності, чи наявний такий високий рівень інтелекту у чоловіка. Якщо так, то він іноді потрібен, щоб не відчувати себе занадто дурною. Це необхідно насамперед для самооцінки жінки. Хоча, якщо в сім’ї присутнє палке кохання або любов на рівні відданості до рідної людини, чоловік не дозволить ніколи, щоб жінка таке відчувала. Так, глупуватим бути погано, звичайно, але не гірше, ніж бути злим, нечесним, чи циніком, чи егоїстом, чи стервом, вибачте. Якщо розумна жінка використовує свій розум не на шкоду сімейним стосункам, не намагається повторити помилку чоловіків про виставляння себе надістотами, не намагається відчути всі чоловічі ролі – і погані в тому числі, то я не проти такого розуму. А коли жінка намагається, як деякі жінки кажуть, «зрубати» чоловіка, то кохання і любові в тих взаєминах не буде. Іноді жінкам потрібен інтелект у сімейних стосунках, щоб похвалитися перед подругами про свої успіхи у керуванні чоловіками, але насправді, вони не розум там застосовують, а щось інше. Притулитися до коханого і попросити щось просто, сказавши «будь ласка», іноді досягає більшого результату, це спрощує складні завдання пошуку аргументів і не потребує висування ультиматумів. А подругам можна все що завгодно розповідати – тіштеся собі, ніхто не проти.
І тому моя порада всім чоловікам: шукайте і надавайте перевагу жінкам, які вас любитимуть, незалежно від того розумна вона чи не дуже, якщо ви все таки бажаєте знайти щастя в житті. Якщо у вас є кохання дурненької доброї кралечки, не відмовляйтеся від нього тільки через те, що вона не інтелектуалка, бо можете втратити своє щастя. Хіба можна бути щасливим з жінкою, яка тебе не по-жіночому не любить?
Таке саме раджу і жінкам. Шукайте тих чоловіків, які вас кохатимуть, бо не втримаєте ви нелюблячого чоловіка ніякими своїми здібностями, адже він не ваш роботодавець, він просто ваш чоловік. Втримати нелюблячого можна дітьми, грошима та ще чимось, але ж хіба може жінка бути щасливою, коли він її по-чоловічому не любить?