БІОЛОГІЧНИЙ ГОДИННИК У ЧОЛОВІКІВ

0
157

Якщо ви думаєте, що біологічний годинник буває тільки у жінок, то ви помиляєтеся. Останні дослідження дають підстави вважати, що організм чоловіків настільки ж, наскільки і жіночий організм, схильний до руйнівної дії часу. І, незважаючи на поширене уявлення, що чоловіки зберігають плодючість набагато довше, ніж жінки, якість їхньої сперми починає погіршуватися вже в 35 років.
Згідно з дослідженням, проведеним французькими ученими, якщо вік батька складає 45 років, одна з трьох вагітностей закінчується викиднем, незалежно від віку матері. Фактично, шанси завагітніти знижуються у міру старіння чоловіка. Проте з віком погіршується не тільки здібність до зачаття дітей.
Мозок
Ми починаємо втрачати клітини мозку після 20 років, але це досить повільний процес. Приблизно у 40% людей старше 65 спостерігаються порушення пам’яті, і у 1% з них розвивається старече недоумство. Чоловік вважається повністю сформованою до 30 років. Будь-які раптові зміни після цього віку можуть свідчити про дегенеративні зміни мозку.
Очі
Проблеми з різкістю зору починають виявлятися у чоловіків після 40. У більшості чоловіків необхідність в носінні окулярів з’являється у віці від 40 до 50. У віці 70 років нам вже досить складно розрізняти дрібні деталі.
Вуха
Втрата слуху пов’язана з віком відбувається приблизно у 25% людей у віці від 65 до 75 років і у 70% – 80% людей старше 75.
 Сторінку підготував Тарас ПОДОРОЖНІЙ