У РОСІЇ ВЧЕНІ ВИЯВИЛИ ФРАГМЕНТИ МЕТЕОРИТУ

0
59

Вчені виявили у районі озера Чебаркуль у Росії фрагменти метеориту, що вранці у п’ятницю, 15 лютого, впав у Челябинській області.
Їхню позаземну природу підтвердили хімічні досліди, повідомив “РИА Новости” член комітету Російської академії наук Віктор Гроховський з Уральського федерального університету.
Раніше до Челябінська вирушила експедиція співробітників Уральського університету, якій комітет з метеоритів доручив відшукати уламки метеориту.
“Ми буквально щойно закінчили дослідження, ми підтверджуємо, що частинки речовини, знайдені нашою експедицією у районі озера Чебаркуль, справді мають метеоритну природу. Цей метеорит відноситься до класу звичайних хондритів, це кам’яний метеорит з вмістом заліза близько 10%. Скоріш за все, йому буде присвоєна назва “метеорит Чебаркуль”, – заявив пан Гроховський.
За його словами, найближчий населений пункт – Чебаркуль, а “правила говорять, що називати варто за найближчим населеним пунктом”.
Проте спочатку дані про метеорит мають бути опубліковані у бюлетені міжнародного Метеоритного товариства, а на це може піти декілька місяців.
За даними МВС Росії, близько семи уламків об’єкта, що вибухнув у небі, розлетілись у різні боки. Один з них впав у озеро Чебаркуль, внаслідок чого утворилась ополонка діаметром майже вісім метрів.
Навколо ополонки вчені зібрали дрібні уламки чорної твердої речовини, яка нагадує уламки скельної породи.
За словами пана Гроховського, безпосередньо до ополонки вчених не підпустили, і вони збирали частинки на снігу, “але в цілому зрозуміло, що в ополонці лежить метеорит”.
“Зона військових дій”
Після вибуху метеориту у Челябинській області за медичною допомогою звернулися понад 1200 людей.
За даними Міністерства охорони здоров’я Росії, всього на Уралі постраждала 571 людина. МНС повідомляє, що 1142 людини постраждали, з них – 48 госпіталізовано. Серед постраждалих – 258 дітей.
Місцева влада оцінила збиток від падіння метеорита в 1 млрд рублів (понад 33 млн доларів).
Як повідомляється, падіння уламків космічного тіла супроводжувалося вибухами, через які в безлічі будівель розбилися шибки.
За словами очевидців, протягом 20-30 хвилин ситуація в місті “нагадувала зону військових дій”. Відео, опубліковане в інтернеті, показує дітей, які кричать у коридорі однієї зі шкіл, засипаному битим склом.

На фото: місце і наслідки падіння метеориту в Челябінській області (Росія)