Cто днів Президента

0
113

Поза  всяким сумнівом, кожен наступний президент України вважає, що саме він ввійде в історію держави з набагато більшим продуктивним багажем, ніж попередники. Шостий Глава держави Володимир Зеленський не виняток.

Чільник «Слуг народу», а значить, і ключовий його слуга рішуче взявся виконувати свої передвиборні обіцянки і післявиборні обов’язки.

Передовсім розпустив Верховну Раду VIII скликання. Далі ініціював дострокові парламентські вибори, скасував військовий парад на честь Дня Незалежності. Дісталось і попередникам, яким пообіцяв (пряма мова) «назавжди позбавити їх усіх можливостей брати участь в управлінні державою», у чому переплюнув навіть самого «вождя світового пролетаріату». І аби «не з’їхати з глузду», Володимир Зеленський пообіцяв з’їхати з облаштованої Адміністрації Президента на вулиці Банковій куди-небудь. Навіть назву установи поміняв на нову — Офіс Президента. Щоправда, пересісти зі службового авто із довжелезним «хвостом» ескорту на велосипед поки що не встиг. Видно, не знайшлося спецвелосипеда…

Найуразливіше місце для всіх наших президентів — кадрові призначення. Це, вочевидь, уже родове прокляття українців: призначати на «хлібні» посади «любих друзів», кумів, сватів, вахтерів… На ці ж гострозубі українські граблі наступив і Володимир Зеленський. Першим помічником Глави держави, наприклад, став Сергій Шефір, Головою СБУ Іван Баканов, інші розбрелися з новенькими портфелями по кабінетах президентського Офісу. Всі ці кадри — з відділу кадрів «95-го кварталу».

Або взяти керівника Офісу Президента Андрія Богдана. Того самого, що засумнівавсь у доцільності статусу… української мови. Державної мови в Україні! Ну що тут скажеш? А заява керівника «Слуги народу» Дмитра Разумкова про те, що народним депутатам треба покласти зарплату не менш як 50 000 грн щомісяця? Чи не піде народ із такими високооплачуваними слугами з торбою по світу?..

Голою декларацією залишається поки що гасло Зеленського «Зупинити війну». Наміри благородні. Тільки ж аби все залежало від них, тих намірів. Війна не припиняється! І чого варті, скажіть, перемовини Президента України з кремлівським карликом? Новини з Донбасу все такі ж — сумні…

Енергійніше, ніж у країні, діяв Володимир Зеленський поза її межами: п’ять закордонних візитів, 44 зустрічі на міжнародному рівні. Крім Брюсселя, Глава держави відвідав Німеччину, Канаду, Францію і Туреччину, а прем’єр Ізраїлю після тривалої перерви відвідав Україну. Зерна довіри начебто кинуті в ґрунт, але сходів не видно: нагинає шию в бік Кремля французький лідер Макрон, а президент США Трамп взагалі обстоює повернення Росії у G7 — групу провідних держав із розвиненими економіками.

Якою видасться друга стоденка Президента Володимира Зеленського в тісному оточенні «Слуг народу», важко передбачити. Слуги бувають різними. Україна не виняток.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here