ЗАРАДИ ГРОШЕЙ МВФ

0
163

Реалізація Пенсійної реформи залишається в переліку ключових зобов’язань України для отримання чергового траншу кредиту МВФ. При цьому почати реформу, а отже, ухвалити урядовий пенсійний закон, парламент повинен до кінця поточного місяця.
Таке зобов’язання уряду України закріплено у проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику (МЕФП), який узгоджено українською стороною та місією МВФ за результатами її роботи в Києві з 1 по 14 лютого 2011 року, повідомляє ZN.UA. «Маяк на кінець грудня щодо введення в дію законодавства, необхідного для впровадження Пенсійної реформи, не було дотримано, але закон набуде чинності як тимчасовий захід», — зазначає уряд у меморандумі, скоординованому з МВФ.
Таким чином, щоб розраховувати на розгляд радою директорів МВФ питання щодо виділення чергового траншу в середині квітня, Київ до кінця березня має ухвалити пенсійний закон, що відповідає принципам, викладеним у торішніх версіях меморандуму (попередня умова). Раніше передбачалося ухвалення цього нормативного акта ще до кінця 2010 року.
Між тим, уже другий комітет Верховної Ради України розкритикував і відмовився схвалювати пенсійний законопроект Кабміну № 7455.
Проте представники уряду та Президент заявляють, що Україна вимушена йти на підвищення пенсійного віку.
Раніше Пенсійною реформою передбачалось поступово підвищувати пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців починаючи з 2011 року. Для чоловіків, що працюють на державній службі, пенсійний вік повинен бути підвищений до 62 років з 2013 року.