УДАР ПО ХАРІ

0
167

«Заявляю про складення повноважень голови ФПУ, не вважаю за можливе далі керувати організацією, в якій більшість керівників членських організацій середньої й вищої ланок є хронічними неробами, професійними зрадниками та провокаторами. Саме вони є головною перешкодою в реформуванні ФПУ й усього профспілкового руху України», — написав Василь Хара в пояснювальній записці.
За великим рахунком, це рішення нікого не здивувало. Керівник Федерації профспілок України вже давно потрапив «під роздачу». Кілька місяців тому органи прокуратури порушили 35 кримінальних справ і подали 147 позовів про повернення 45 об’єктів і земельних ділянок площею понад 34 га, незаконно виведених з державної власності. Але опальний регіонал наполягав на тому, що за час свого керівництва федерацією не продав жодної оздоровниці. «Ми шукали покупців — розміщували в газетах фото, оголошення. Але, на жаль, ці санаторії й комплекси такі, що за два роки їх так і не вдалося реалізувати. Повторюю: на сьогоднішній день жодного санаторію або комплексу ми так і не продали… Уся ця війна з боку Генпрокуратури — війна неправедна. Жодного стосунку до власності профспілок держава не має! Жодного! І у нас є ця правова база. А в ГПУ, крім мантр про те, що це «державне», — нічого не немає! Жодного документа, жодного підтвердження слів цих безсоромних людей», — заявляв він тоді.
Але заряди довкола Хари вибухали дедалі ближче. 1 листопада Апеляційний суд Донецької області забрав у Елліни Калюк (його дочки) санаторій «Святі гори» загальною площею понад 1,5 тисячі квадратних метрів. А прокуратура Донецької області порушила кримінальну справу за статтею 197 Кримінального кодексу (порушення обов’язків щодо охорони майна). Як з’ясувалася, Калюк знищила понад 400 дерев, що передавалися їй на збереження за договором про оренду.
Деякі експерти пов’язують цю відставку з практично опозиційною риторикою опального регіонала, згадують його безжальну критику пенсійної реформи. Але, мабуть, це саме той випадок, коли людині відплатили по заслузі.
Олена ЯХНО