КОГО-КОГО, А ГУВЕРА УКРАЇНІ БРАКУЄ

0
113

johnedgarhoover_2521 січня 1895 року у Вашингтоні народився директор ФБР Джон Едгар Гувер.

Влаштувавшись після правничого факультету Вашингтонського університету в поліцію, привернув увагу своїми досьє, в яких зібрав різноманітні дані про злочинців. 24-річному «полісмену-бібліотекарю», який вступив до масонської ложі й тому боровся з ворогами закону не лише за платню, а й згідно зі своїми переконаннями, довірили «Відділення загальної розвідки», яке займалося запобіганням підривній діяльності. Вже через три місяці зібрав інформацію про понад 600000 осіб.

Через 4 роки став директором Бюро розслідування, до назви якого згодом додали слово Федеральне. Зібравши відбитки пальців 12,5 тисячі гангстерів (за 48 років свого керівництва ФБР довів кількість відбитків до 173 млн.), доповів уряду, що боротися з ними… неможливо, оскільки поліція і держапарат підкуплені мафією.

Отримавши надзвичайні повноваження, вигнав із ФБР звинувачених ним у корупції, непрофесіоналізмі й вживанні… кави, яку вважав наркотиком (хоча сам курив безперестанку), й набрав відданих агентів, які перестріляли найнебезпечніших мафіозі США. Проте не уник звинувачень у зловживанні владою й підозр в організації вбивств братів Кеннеді. Його високу моральність засвідчило, втім, те, що під час війни він виступив проти інтернування в концтаборах 100 тисяч американських японців.