Унікальна школа жашківських гармоністів

0
298

Україна ставиться талантами, зокрема, єдиним у світі ансамблем сірникових інструментів в місті Жашків Черкаської області.

Музей гармоніки міста Жашків, який розмістився в стінах мистецької школи, відомий за межами України. Його керівник Іван Сухий приймає гостей звідусіль щодня. Атмосферне місце створене руками пана Сухого, музей не залишить байдужим нікого. Ще здалеку, підходячи до музею, ви почуєте гармоніку і, прямуючи на звуки, побачите козака, який на вході вітає гостей. Це особлива фішка Івана Івановича, завжди вдягнений в національний костюм, від зустрічає гостей.

У музеї ви дізнаєтесь скільки грамот можна прикріпити на стіні від стелі до підлоги. А ще ознайомитесь з музичними інструментами, про існування яких навіть не здогадувались. Адже учні пана Сухого самі майструють музичні інструменти.

Тут є навіть музична лопата. І всі без виключення інструменти в робочому стані. Бери і грай. Також тут знаходиться раритетна колекція гармонік часів Другої світової війни. На базі Музею гармоніки вже більше 25 років працює Зразковий дитячий ансамбль гармоністів, який займає перші місця по всьому світу.

Створений унікальний, єдиний у світі ансамбль сірникових інструментів, який дає концерти по всьому світу. Пан Сухий і його учні є багаторазовими рекордсменами Книги рекордів України.

Тож. подорожуючи Україною, не забудьте відмітити на мапі Жашків для того, щоб мати незабутні враження від спілкування з талановитими людьми.

Юлія Матту