Ювіляри Закарпаття

0
81

Про ювілярів Закарпатської області – Олену Зареву із села Пузняківці та Миколу Ільницького зі села Сторожниці.

І у сто років — життєрадісна та вся в домашніх клопотах

Нещодавно 100 років від дня народження відзначила Олена ЗАРЕВА (на знімку) із села Пузняківці Мукачівського району. Про своє життя вона розповідає з усмішкою. Каже: працювала, скільки себе пам’ятає. На її плечах, окрім виховання дітей, було все господарство, город, худоба. А у вільний від роботи час (хоч його і залишалось обмаль) — вишивала. У скруту, коли не вистачало грошей, — Батьківщину не покидала. Завжди вміла заробити в Україні.

Довгожительці хоч і цілих сто років, та мешкає вона сама. «Ніяк не вмовити бабу Олену Дмитрівну залишити рідне обійстя», — кажуть сини й онуки. Ювілярка й досі активна: порається на кухні, любить господарські клопоти і завжди життєрадісна.

У Олени Дмитрівни — три сини, 8 онуків, 14 правнуків і навіть 4 праправнуки. Свій життєвий досвід передала дітям. А щодо секрету довголіття, то рідні кажуть, що це здоровий спосіб життя, працьовитість і щире добре серце.

Бажає кожному такого здоров’я

Микола Ільницький (на знімку) зі села Сторожниці, що під Ужгородом, пройшов фронти двох світових воєн, жив у шести державах, не виїжджаючи за межі Закарпаття; змінив три професії, кожній із яких віддав майже по два десятки років свого життя… А нині він святкує вже столітній ювілей!

До речі, він каже, що свій день народження любить, адже має змогу побачити за одним столом усю свою родину. А вона у пана Миколи не маленька: п’ятеро дітей, п’ятеро онуків і п’ятеро правнуків. Усі дідуся шанують, адже саме він змалечку навчав кожного любити близьких, поважати труд і бути старанним. Дідусь бажає кожному такого здоров’я, як у нього. Адже у свої сто ні на що не скаржиться. Більше того, має хороший апетит та міцний сон, донині детально пам’ятає події з глибокого дитинства.

Дід Микола дуже любить читати і досі обходиться без окулярів.

Онук ювіляра Валерій розповідає, що дідусь завжди вів активний спосіб життя, ще у 85 проживав окремо від дітей, мав велике господарство, сам обробляв город, тримав худобу. Він і досі не терпить надмірної опіки. Сам знає, у що вдягнутися і як це потрібно зробити. Власні речі дідусь самостійно складає й зберігає у охайному вигляді.

Микола Ільницький розповів, що його шлях був нелегким. Довелося пережити всі лихоліття минулого століття, серед яких і війна, і голод, і тяжка праця у колгоспі. Однак, незважаючи на труднощі, завжди намагався зберігати енергію та оптимізм. Дідусь переконаний, що саме це допомогло йому стати довгожителем.

***

До численних привітань від родин ювілярів та односельців уже традиційно приєднався і народний депутат України Василь Петьовка. Від його імені закарпатським ювілярам вручили цінні подарунки та передали побажання ще багатьох щасливих років життя.

Василь НИТКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here