Свою творчість вона присвятила українським воїнам

0
61

 

Народна артистка України, солістка Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України Марина Гончаренко добре відома не тільки як виконавиця українських патріотичних пісень, а й як їх авторка. За роки війни вона з творчим колективом центру побувала в багатьох військових частинах, задіяних в АТО на Сході України.

Чудові пісні «Крила янголів», «Українські батальйони», «Всі до бою!» припали до душі слухачам. У них — любов до Батьківщини, вони оспівують мужність і патріотизм, кохання й ніжність та одночасно кличуть до бою за свій народ і його волю.

— Марино Анатоліївно, ваш творчий шлях тісно пов’язаний із колективом військово-музичного центру. Із чого все почалося?

— Я досить давно працюю у нашому колективі. Ще із часу, коли він називався Сьомим військовим оркестром штабу Північного оперативного командування. Спільна праця й творчість нас дійсно поріднили. Це й створення та становлення центру, численні гастролі як в Україні, так і за її межами, виступи у військових гарнізонах, а останніми роками виїзні концерти для наших мужніх воїнів на обпаленому війною Сході. Я щаслива з того, що працюю в цьому професійному колективі та маю змогу реалізувати себе як творчу особистість.

— А що запам’яталося вам найбільше за час роботи на Сході?

— Почуття величезної відповідальності. Адже співати для звичайної аудиторії та для воїнів, які щодня ризикують своїм життям, — це зовсім різні речі. Очі солдатів на передовій, поранених у госпіталях, перед якими не можна сфальшивити, запам’яталися назавжди.

Пригадую наш перший концерт у визволеному Краматорську. Ми хвилювалися, хотілося донести жителям міста часточку української культури, національної духовності. А як це сприймуть російськомовні люди? Коли ми приїхали в будинок культури, то в залі було не більше п’ятнадцяти осіб. На четвертому номері — півзалу, а під кінець він був заповнений ущерть. Через номер вигукували «Слава Україні!», «Героям слава!». А коли на завершення ми виконували Гімн України, то весь зал устав і підспівував нам. Заради цього варто виступати, укладати в пісню свою душу!

— Торік ви презентували в Києві свій музичний альбом «Всі до бою!». Яка історія його створення?

— Ідея записати диск виникла ще 2014 року. На той час у мене вже було кілька пісень, присвячених українським воїнам. Загалом в альбом було дібрано 12 найкращих творів, серед яких і відомі давно «Колискова для мами» та «Я живий, матусенько, живий». Біль, спричинений війною, мужність воїнів, усенародний патріотизм унесли свої корективи у формат альбому. Пісня про янголів народилася в співавторстві з моєю подругою Іриною Єременко. Вона подарувала мені свої вірші, сповнені болю за хлопців, які полягли на Майдані. Деякі пісні з’явилися завдяки небайдужим людям, котрі надсилали нам свої вірші листами. І речі, написані від душі, стали основою пісень, які тепер уже відомі всім. Так народилася пісня «Всі до бою!», текст якої надійшов до нас факсом від Григорія Королюка із Запоріжжя. Ці слова мене вразили й надихнули на створення пісні. А от зворушливі вірші до твору «Українські батальйони» написала дружина українського військовослужбовця, який на той час брав участь в АТО, Людмила Гуцалюк. Цей альбом для мене має особливе значення, адже в кожній пісні є часточка моєї душі і як авторки, і як виконавиці…

— Що ви хотіли б побажати читачам?

— Я хочу того ж, що й усі українці. Щоб війна чимскоріше закінчилася та прийшов мир в Україну, а також Господнє благословення й добробут. Хай 2017 рік принесе нам усім щастя й здоров’я, чоловікам — мужність, жінкам — терплячість, а Україні — Перемогу!

Олександр ПАРІЙ