Ветеран АТО створив «аптечку» для зброї

0
146

«Під час 12-годинного бою в районі ДАПу біля села Спартак, коли наші підрозділи ворог намагався взяти в кільце, мій автомат через забруднення заклинив. Я був змушений протягом двох тижнів використовувати зброю свого товариша, якого після важкого поранення було евакуйовано. Саме тоді виникла ідея створити спеціальні серветки для чищення зброї», — згадує Олександр Морозов.
Олександр Морозов пішов у військо добровольцем. Хлопець навчався в Київському національному університеті культури й мистецтв на ландшафтного дизайнера. А 2011 року вирішив виконати свій обов’язок громадянина — захищати Батьківщину. Написав заяву на академвідпустку й пішов служити строкову в десантно-штурмовий полк.
— Коли почалися бойові дії на Сході країни, мені зателефонували з військкомату, а через чотири дні я вже був у Слов’янську, — Олександр знову служив у ВДВ.
— Пам’ятаю, як 17 січня нас підняли за тривогою, а 18-го ми вже були в районі ДАПу. Завдання було прорватися до термінала й вивезти своїх. Три доби ми не могли туди потрапити, а на четверту — прорвалися на злітну смугу, але потрапили в оточення з трьох боків. Тоді за 20 хвилин бою із шістдесяти бійців було троє «двохсотих», десятеро «трьохсотих», у більшості з яких були важкі поранення, — пригадував Олександр. На щастя, йому вдалося вибратися з того пекла неушкодженим.
Пізніше було також чимало складних і небезпечних завдань, були зачистки, рейди, наступально-штурмові дії. У лютому Олександр Морозов уже мав повернутися з району АТО, але затримався там іще на кілька місяців, дуже гарячих.
— Ми приїхали на аеродром у Чугуїв, але на злітній смузі нам повідомили, що потрібно терміново їхати в район Дебальцевого. Ми підсилили підрозділ, який забезпечував вихід із Дебальцівського котла. Я потрапив у розвідгрупу. Одного дня ми понад чотири години були під перехресним вогнем противника за температури мінус 20 градусів, — пригадує ветеран АТО.
Після повернення з війни Олександр Морозов лікувався у військовому госпіталі. А потім став інструктором для бійців 4-ї та 5-ї хвиль мобілізації.
Трохи згодом «Центр зайнятості вільних людей» запропонував Олександрові взяти участь у першому соціальному бізнес-інкубаторі BizClub, який сприяє розвитку переселенців та учасників АТО в будь-якій сфері бізнесу. Під час навчання кожен учасник розробляє бізнес-план, а найкращі проекти отримують гранти для їх реалізації. Проект Олександра Морозова з виготовлення серветок для чищення зброї переміг, і він виграв грант на просування своєї ідеї.
— Перебуваючи більше як дев’ять місяців у районі АТО, я зрозумів, що у військових має бути щось, що дуже швидко допоможе зробити зброю дієвою. Ці серветки можна назвати аптечкою для зброї.
Процес створення серветок для зброї був тривалим. Більше як півроку Олександр здійснював експерименти й шукав потрібні матеріали. І, як результат, зміг виготовити серветки, які здатні швидко видаляти пороховий нагар, іржу, механічні забруднення та усувати вологу.
За словами Олександра, якщо за зброєю доглядати належним чином, то вона в бою не підведе.
Олена КРУГЛЄНЯ