Президентський годинник для солдата Збарага

0
332

5472_p_12_img_0002

Офіцери 30-ї окремої механізованої бригади завітали до Дніпровського військового госпіталю, аби привітати та вручити від імені Президента України — Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України солдату Олексію Збарагу цінний подарунок — наручний годинник.

Для Олексія, який сьогодні перебуває на лікуванні в госпіталі, нагорода стала приємною несподіванкою.

Свою військову службу він розпочав під час першої хвилі мобілізації, і з початку АТО у складі підрозділів Збройних Сил України брав участь у звільненні населених пунктів Луганщини від російських окупантів. Демобілізувавшись, вертається на рідну Харківщину. Згодом Олексій повертається до війська з шостою хвилею мобілізації та поповнює лави розвідувального взводу одного з підрозділів 30-ї окремої механізованої бригади.

Той жовтневий день був звичайним для наших воїнів, які несли службу на одному з опорних пунктів поблизу Гранітного. Як почало сутеніти, бійці зайняли місця відповідно до бойового розрахунку.

— По «опорнику» пройшла команда — всім приготуватися та тримати свої сектори, — розповідає солдат Олексій Збараг. — За наявною інформацією, до нас мали під’їхати два мікроавтобуси з контрабандою.

Аби не викликати підозри, машини зупинили нібито для стандартної перевірки документів. Їх миттєво оточили та взяли на приціли, а представники Служби безпеки та Державної фіскальної служби України почали огляд.

Однак такий поворот подій не входив у плани контрабандистів. Із сірої зони почався обстріл наших позицій зі стрілецької зброї та автоматичних станкових гранатометів, аби українські військові перелякалися й пропустили вантаж. Але ворог отримав щільний вогонь у відповідь. Під час цього запеклого бою солдат Олексій Збараг був поранений. Бойові товариші евакуювали його з передової та надали першу медичну допомогу.

Вже потім Олексій Збараг дізнався, що того вечора був зупинений контрабандний товар за приблизною вартістю в понад 750 тисяч гривень та затримано 13 осіб.

Сьогодні, як стверджують військові лікарі, поранений одужує.

Тепер Олексій планує продовжити військову кар’єру та підписати контракт з українським військом.

Аркадій РАДКІВСЬКИЙ