«Врятуйте ногу, в мене ж двійко дітей…»

0
127

Наполеон казав, що всіма перемогами він завдячує «пересічним солдатам, які ходять в атаки, і військовим лікарям, які їх лікують». Таким військовим лікарям, як Денис Закусілов та сотні його колег, завдячують життям тисячі наших бійців.
Обстріл почався зненацька. Кілька мін відразу «накрили» відділення сержанта Миколи Трасковецького. Осколки перебили кістки лівої ноги, артерію, через що він почав стікати кров’ю. Попри обстріл, бійці все ж доставили його до медичного пункту.
— Врятуйте ногу, в мене ж двійко дітей, — шепотів сухими губами Микола, перебуваючи в напівпритомному стані. — Благаю вас!..
Оглянувши пораненого, майор медичної служби Денис Закусілов розпорядився готувати його до операції. Вона тривала більше години. Медикам вдалося зберегти сержанту ногу.
Молодшого сержанта Анатолія Таранара доставили до лікарів із вогнепально-осколковими переломами кісток гомілки та стегнової кістки. До того ж боєць отримав контузію. І того разу операція була успішною. Тепер Анатолій навіть не шкутильгає.
Це лише два епізоди діяльності майора медичної служби Дениса Закусілова та його колег у зоні АТО. Загалом того дня вони прооперували 20 бійців. Під обстрілами, без належних медико-санітарних умов і з ризиком для власного життя.
У кожного, як говорять, своя дорога на війну. У Дениса Закусілова вона почалася в серпні 2014-го, коли він, майор медичної служби, повернувся з миротворчої місії у Ліберії, де проходив службу на посаді лікаря-хірурга 56-го окремого вертолітного загону ЗС України. І майже одразу був призначений начальником лікарсько-сестринської бригади, яка увійшла до складу окремої батальйонно-тактичної групи 93-ї механізованої бригади. Тож разом з її бійцями медики й відбули на Донбас.
— Разом зі мною були старші сержанти медичної служби Федір Геращенко, Степан Усс, старший солдат медичної служби Федір Романов та інші фахові медики, призвані до війська за мобілізацією, — розповідає Денис. — А також підполковник медслужби Сергій Маринін і старший солдат Віктор Зінченко, яких командування відрядило для посилення нашого невеличкого колективу.
24 серпня 2014 року бойовики вирішили «привітати» наших військовиків з Днем незалежності й завдали по їхньому розташуванню кілька потужних ударів із «Градів». Того дня загинуло чимало наших військовослужбовців, ще більше було поранених.
— У нас не було анестезіолога, тож ми оперували під місцевим наркозом, — відверто зізнається офіцер. — Евакуювати поранених наземним шляхом не було жодної можливості, оскільки навколо були бойовики, а вертольоти не літали, бо терористи вже отримали від «російського воєнторгу» переносні зенітно-ракетні комплекси і могли їх збивати.
Письменник Віктор Астаф’єв, пройшовши фронтовими дорогами всю Другу світову, стверджував, що «ніде і ні за яких інших умов не розкривається так людина, як на війні, коли над її головою свистять кулі, але треба вставати і робити свою роботу».
За розповідями бійців, яким допомагав майор медслужби Денис Закусілов, він і його побратими-медики виявилися не лише відмінними професіоналами, а й мужніми та героїчними людьми, які зберегли життя десяткам наших солдатів і офіцерів.
Останні дні серпня позаминулого року, коли угруповання ЗС України почало виходити з оточення, він пам’ятатиме, доки житиме.
— Таке не забувається, — розповідає офіцер. — Медики йшли в загальній колоні по так званому «зеленому коридору». Російські військові пообіцяли не відкривати вогонь. Але несподівано ворожа артилерія вдарила по нас.
Денис вижив. Щоправда, осколки проштрикнули його ноги та плече. Попри нестерпний біль, він продовжував надавати допомогу пораненим.
Довелося йому пізнати і гіркоту полону. Але про ті дні воліє не згадувати. Дуже шкодує, що як командир не зміг вберегти фельдшерів Степана Усса та Федора Романова, які загинули, рятуючи інших.
Сьогодні підполковник медичної служби Денис Закусілов очолює травматологічне відділення військового госпіталю в Миколаєві. За мужність і героїзм, виявлені під час захисту України, офіцер нагороджений орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня.
Наполеон казав, що всіма перемогами він завдячує «пересічним солдатам, які ходять в атаки, і військовим лікарям, які їх лікують». Істина цих слів доведена всіма війнами та збройними конфліктами, також і бойовими діями на Сході України. Адже Денис Закусілов та сотні його колег врятували життя тисяч наших бійців. Одужавши, хлопці продовжують захищати Українську державу.
Сергій ЗЯТЬЄВ