Назар Павлів: Рекорд присвячую своїй Батьківщині!

0
200

Богатир з Івано-Франківська Назар Павлів укотре продемонстрував можливості своєї сили. І цього разу претендує на світове визнання. Він зміг зрушити з місця дві вантажівки «Белаз» у зв’язці загальною вагою 55 тонн і протягнути їх на відстань 6 метрів і 37 сантиметрів за 45 секунд. Ще нікому у світі такого не вдавалося зробити.


— Назаре, чому саме «Белази»?
— Цього літа я планував спробувати потягнути якийсь важкий корабель на воді. Хотів це зробити в Криму на морі. Але його загарбала Росія, тому вирішив знайти щось важке на Прикарпатті. і знайшов «Белази» на кар’єрі підприємства «Івано-Франківськцемент» у селі Дубівцях Галицького району. Вони найбільші та найважчі не лише в нашій області, а й у всьому західному регіоні. Одна модель важить 21,5 тонни, а друга — 33 т. Звичайно, треба ще враховувати і вагу пального.
— Як готувався до рекорду?
— Підготовка і фізично-тренувальна, й організаційна. Річ у тім, що вантажівки «Белазу» задіяні на виробництві цілодобово, тож задля мого рекорду процес виробництва зупинили на дві години, за що я дуже вдячний керівникові підприємства Миколі Круцю. Вдячний і його заступникові Павлові Андрусяку, який сприяв організації рекорду.
— То як ти встановлював своє досягнення?
— Було вибрано рівну ділянку дороги, на якій спеціальними штирами закріпили драбину, по якій я тягнув самоскиди, впираючись у неї ногами. Спочатку тягнув легший «Белаз» — 21,5 тонни, відтак — важчий — 33 тонни. З цим завданням я впорався. Тоді попросив зчепити два «Белази», загальна вага їх 55 тонн з паливом. і такий вантаж зумів протягнути 6 метрів
37 сантиметрів за 45 секунд. До речі, під час усіх спроб ми попросили водіїв покинути кабіни вантажівок. і всім глядачам постійно наголошували, що силовий рекорд встановлюю чесно.
— Чи було важко?
— Дуже важко. На останніх метрах мені аж потемніло в очах. Крім того, погода не сприяла: надворі було +32 градуси. Але я — спортсмен, а українські спортсмени звикли до незручностей (сміється).
— А скільки було глядачів?
— Кілька сотень. Переважно — жителі близьких сіл, які зійшлися, щоб бути свідками рекорду. Я, зрештою, не очікував такої кількості людей.
— Кому присвячуєш цей рекорд?
— Наша країна за останній час багато пережила і переживає з приводу подій у Криму і на сході. Як спортсмен і як громадянин України, рекорд присвячую свій Батьківщині — незалежній Україні.
Богдан БІЛЕЦЬКИЙ