Пишіть, хлопці, вiрші

0
236

Коли вовничанка Наталя Цурцумія поїхала на Одещину, як кажуть у наших краях, «на помідори», дівоче серце навіть не віщувало, що стріне вона там своє кохання.
Сама Наталка була дитям любові грузина Лері Цурцумія і українки Світлани Холод. Лері приїхав працювати на Рівненщину ще на початку 80-х років, де покохав, а потім побрався з полісянкою Світланою. Народилася донька Наталочка, яка зростала в амосфері родинного тепла та затишку. Після закінчення школи здобула фах бухгалтера, працювала в Сарнах.
А потім поїхала на Одещину, де на той час збирав помідори й волинянин Олександр Батурка. Спочатку вона звернула увагу лише на високий зріст цього юнака, а серце її билося спокійно та рівно. Чого не скажеш про Сашка, котрий одразу ж почав розмірковувати: як би його заволодіти увагою вродливої дівчини! І тут хлопцеві став у пригоді літературний талант, завдяки якому він перемагав ще на шкільних олімпіадах.
Сашко став присвячувати Наталці вірші — ліричні, пересипані іскринками гумору, пов’язані з їхнім тодішнім життям-буттям.
Щічки дівчини спалахнули, мов розсипані довкола помідори. Сподобалися їй поетичні рядки. Більш того — вони таки примусили її сердечко битися в ритмі Сашкового. І сьогодні, через добрий десяток літ, вона пам’ятає той літературно-польовий дебют височезного хлопця з Волині. Проте озвучити вірші для сторонніх не хоче, вони — сокровенні…
Дорогими спогадами для неї залишилися й ті зимові дні, коли вони із Сашком приїхали в її рідні Вовничі, що у Млинівському районі на Рівненщині, просити в батьків благословення на шлюб.
Вислухавши схвильований монолог нареченого про готовність прожити з його донькою в палкій любові все життя, Лері Цурцумія суворо відповів:
— Нізащо! Як же я віддам тобі мою єдину кровинку?!
— Я так і знав… — із розпачем зронив Сашко Батурка. У хаті зависла густа тиша. І тоді Наталя звела благальні очі на гаряче любимого татуся.
— Ну тату…
—Так! Звісно, так! — розсміявся батько, а за ним і всі в кімнаті. Згідно з сімейним рішенням, молодята мали брати шлюб весною. Лері Цурцумія дуже хотів, аби весілля його єдиної доньки відбувалося за грузинськими звичаями і тієї пори, коли над землею стоять біло-рожеві тумани квітучих яблунь.
Та до цього щасливого моменту він не дожив — життя Лері раптово обірвалося. У скорботні дні поруч Наталі був Олександр. Після похорону у Вовничах він заявив:
— Я звідси вже нікуди не поїду!
Розписалися весною, як того хотів Наталчин тато, відзначили цю подію скромно, в родинному колі. З ними поруч незримо був Лері Цурцумія…
Невдовзі в молодій родині з’явився Лері-молодший, синочок, названий на честь свого грузинського дідуся. Оскільки Лері ріс хлопчиком чемним та слухняним, то лелека приніс йому згодом сестричку Юлю. А щоб було з ким грати у футбол — ще й братика Євгена.
Дванадцять років живуть, немов перевиті любистком, Олександр та Наталя Батурки. Підростають їм на радість дітки, міцнішає сім’я, в історії якої, ніби у вітражі, миготять барви Грузії, Волині, Одещини, Рівненщини. Подібні родини — усім нам на радість. Адже вони підтверджують: кохання на землі є, було й буде. Навіть звичайнісінькі помідори можуть нагадувати людині палахкі серця, якщо душа в неї чутлива до прекрасного.
Пишіть, хлопці, вірші, присвячуйте їх найдорожчим для вас дівчатам — і щастя вас не обмине.
Віталій ТАРАСЮК,
смт Млинів
Рівненської області.