”Не варіант”: електромобілі виявились шкідливішими за дизельні авто

0
142

Німецькі вчені з’ясували, що електромобілі набагато “брудніші” ненависних багатьом дизелів, проти яких повстала вся Європа. Все, що вони роблять – це переносять джерела забруднень з міст і мегаполісів за місто. Такі висновки зробив професор Крістоф Бухалов з Інституту ІФО у Мюнхені.

Було встановлено, що в середньому від електромобілів на 20% більше викидів СО2, ніж від дизельних авто. Самі по собі електромобілі не викидають в атмосферу нічого поганого, але електроенергія в акумуляторах під підлогою не береться з нізвідки, її виробляють електростанції.

Набагато більше енергії потрібно для видобутку та обробки літію, марганцю і кобальту – основних хімічних елементів, з яких робляться батарейки.

Таким чином, якщо припустити, що акумулятори в електромобілі прослужать 10 років, а середньорічний пробіг дорівнює 15 000 км, середні викиди СО2, які будуть припадати на частку одного з найпопулярніших і сучасних електромобілів – Tesla Model 3, дорівнюватимуть 156-181 г / км.

Для порівняння: дизельний Мерседес С220d – машина того ж класу і оснащення, що і Tesla Model 3 – викидає в атмосферу всього від 117 до 137 г / км СО2. Це приблизно на чверть менше електромобіля.

А якщо взяти бензиновий Mercedes C300 – його викиди будуть 158 г / км – це нижня межа Tesla приблизно тієї ж потужності.

У 2030 році будуть введені нові екологічні норми. І їм не зможе відповідати жоден з існуючих і навіть модернізованих двигунів внутрішнього згоряння, тому що межа викидів СО2 буде на рівні 59 г / км. Це еквівалентно витраті в 2,2 літра дизеля і 2,6 літрів бензину на 100 км. Іншими словами, на даному етапі розвитку це нездійсненно технічно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here