Дмитро Коваленко буде шефом футбольної академії в Чикаго

0
17

 

Найтитулованіший українець в історії американської MLS, чемпіон США – 2004 Дмитро Коваленко, вирішив змінити профіль діяльності. Екс-одноклубник Бекхема, після закінчення кар’єри в 2010-му, вирішив залишитися в Лос-Анджелесі, де грав за “Гелаксі”. Діма пройшов навчання на тренерських курсах і працював до останнього часу з дитячими та юнацькими командами, а також займався бізнесом – установкою дитячих і спортивних майданчиків. Але ще в минулому році Коваленко отримав пропозицію з Чикаго відкрити там футбольну академію. Знайшлися серйозні інвестори (їм, серед іншого, належать баскетбольний клуб “Чикаго Буллс” і бейсбольний “Чикаго Уайт Сокс”), які хочуть вкласти кілька мільйонів доларів в приватну футбольну академію.

Нагадаємо, кар’єра Коваленка в MLS почалася якраз в “Чикаго Файр”, який задрафтував його ще в 1998-му як кращого бомбардира студентської ліги США. У місті доволі численна українська і польська діаспори, тому інвестори розраховують, що бажаючих займатися в академії колишньої зірки клубу буде більш ніж достатньо. Але роботи, за словами Дмитра, буде дуже багато. Засновники академії вже знайшли в Чикаго ділянку землі, на якій скоро побудують футбольний комплекс, що включає в себе кілька полів і критий манеж. Там будуть займатися учні академії, а у вільний від їх тренувань час поля будуть здаватися в оренду. “Тут зараз такий футбольний бум, ви собі не уявляєте! – розповів нам Коваленко. – У величезному Чикаго буває проблематично навіть за гроші знайти вільну “поляну” для футболу. То чемпіонат пожежників, то поліцейських, то ще когось. Безліч дітей, особливо вихідців з емігрантського середовища, теж хочуть займатися футболом. Так що впевнений в тому, що наш проект буде мати успіх”.

3000 КМ ЗА КЕРМОМ. За словами Дмитра, навчання в академії буде платним, але сам він відійде від тренерської діяльності: “Мені потрібно вирішувати безліч оргпитань, так що просто не вистачить на це часу і сил”.

Українця намагалися утримати в Лос-Анджелесі, але інвестори проявили наполегливість. В результаті Коваленко здав в оренду свій будинок в Л-А, довірив бізнес партнеру, завантажив речі у вантажівку і на ньому відправився в Чикаго. Три тисячі кілометрів з гаком провів за кермом! Коваленко виділили службову квартиру в престижному районі міста, і після новорічних свят робота закипіла: “Уже домовився з престижним спортивним брендом, який став нашим технічним партнером. Тепер будівельні роботи мають бути”. Діма поки не розкриває секретів, що особливого буде в його академії. Але не виключає, що з часом при ній будуть відкриті курси футбольних арбітрів. Не дивно, якщо згадати, що батько футболіста, Геннадій Коваленко, свого часу відсудив близько півсотні матчів в ЧУ.

ІНШІ ШКОЛИ. Коваленко – не перший футболіст з пострадянського простору, який відкрив в США свою академію. Так, вже багато років в Сан-Дієго (штат Каліфорнія) функціонує школа екс-форварда “Динамо” Олександра Хапсаліса. А в Нью-Йорку своя академія у чемпіона ОІ-88 Ігоря Склярова.