Святкування Дня незалежності США у посольстві в Києві

0
63

4 липня у Сполучених штатах Америки святкують День Незалежності. Головна подія – парад Дня Незалежності – проходить опівдні у Вашингтоні.
Одночасно по всій країні відбуваються святкові заходи, влаштовуються феєрверки, американці вивішують на своїх будинках державний прапор США.
Саме в цей день у 1776 році був прийнятий підготовлений Томасом Джефферсоном і схвалений його колегами із комісії проект Декларації незалежності. Відповідно до Декларації, 13 британських колоній оголошували свою незалежність від Великобританії. Уперше в офіційному документі колонії іменувалися Сполученими Штатами Америки. За іронією долі двоє авторів цього документа, що згодом стали президентами США, – Томас Джефферсон і Джон Адамс – померли в один день 4 липня 1826 року, рівно через 50 років після підписання Декларації. А через 140 років, 4 липня 1946 року, США самі надали незалежність своїй колонії – Філіппінам.
Оригінал Декларації незалежності вважається в США державним надбанням і зберігається в Національному архіві у Вашингтоні в заповненому інертним газом контейнері з куленепробивного скла. У денний час декларація виставляється на загальний огляд у залі архіву, вночі контейнер опускається в захищене підвальне приміщення. За традицією, що склалася в День Незалежності США, перед відвідувачами архіву виступають одягнені в камзоли і капелюхи XVIII століття актори, які голосно читають текст Декларації.

У вівторок, 3 липня, напередодні Дня незалежності США у посольстві цієї країни у Києві організували прийом для високопоставлених гостей.
Посол США в Україні Марі Йованович одягнула на свято українську вишиванку.
На святкування зокрема приїхали міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк, секретар РНБО Олександр Турчинов, міністр юстиції Павло Петренко, віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко, музикант Святослав Вакарчук…
Зазначається, що напроти посольства відбувався мітинг жителів Києва проти недобросовісних забудовників. Аваков на вулиці поспілкувався з учасниками акції. На сторінці посольства США в Україні у соцмережі Facebook повідомляється, що 3 липня посол США Марі Йованович «приймає гостей з нагоди однієї з найбільших подій літа – Дня незалежності США».
Під час урочистої церемонії були вживу виконані гімни США та України. Перед присутніми виступила посол США в Україні Марі Йованович. Вона зокрема звернулася до гостей свята українською мовою.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»